Hellapoliisin blogista sain idean tällaisista jauhelihahyrristä. Muokattiin reseptiä meidän perheelle sopivaksi ja lopullisen muotonsa ne saivat naudan paistijauhelihasta tehdystä mureketaikinasta, sisällä paprika-chili-tuorejuustosydän ja kietaistuna pekoniin. Näitä nautittiin meillä sunnuntaina uunissa kypsennettyjen kasvisten, maissin ja tuoresalaatin kanssa. Kannattaa kokeilla! Helppoja, todella herkullisia, yksinkertaisia, mutta kuitenkin uppoavat esim. ruokavieraillekin tosi hyvin!
Uuniin lähdössä!

Paiston jälkeen!

arvaa vaan tuleeko nälkä!
VastaaPoistaNo voi HERKKUJEN HERKKU! aivan ihanan näköistä :) kiitos muuten kun linkkasit nelliinan kasvisjuustopihvien ohjeen blogiisi, tein eilen niitä ja tosi hyviä tuli. Näitäkin voisin testailla vaikka ensi viikonloppuna!
VastaaPoistapäämäärätöntä blogien selailua vauvaa nukuttaessa..hetken lueskelin juttujasi ja sitten yht'äkkiä säpsähdin, että hei kuka tätä kirjoittaakaan? ja mutta siis: taidan tuntea tän henkilön!
VastaaPoistalöysin joitakin tuttuja teidän joulukorttikuusesta ;)
terkuin -P-
Mä katselin samaa ohjetta just viime viikolla, kun kaapissa oli (on) ainekset.
VastaaPoistaNam! Pitääpä testata tällaisia joskus.
VastaaPoistaKiitos mukavista kommenteista kaikki! :)
VastaaPoistaAnonyymi: yritän miettiä pääni puhki, kuka oot, mutta en keksi!!! Annapa lisää vinkkiä :D
Anonyymille vielä: no nyt olis yks vaihtoehto päässä! Onko sukunimen eka kirjain T? ;)
VastaaPoistaoikein arvasit ;)
VastaaPoistaaika hauska sattuma, että tänne löysin.
olipa mukava lukea teidän perheen kuulumisia: taloprojekti vaikutti mielenkiintoiselta.
-P-
oh ja huokaus! Aivan tuli nälkä!
VastaaPoistaMä tein näistä oman muunnelman ja hyviä oli! Kiitos vinkistä :)
VastaaPoista